Buty górskie: tych błędów nie popełniaj

Wybieranie butów idealnych na górskie szlaki nie zawsze jest proste. Brak doświadczenia w tym temacie może spowodować, że będziesz kierować się czynnikami, które z punktu widzenia Twojej wygody, komfortu, bezpieczeństwa i praktyki wcale nie są najistotniejsze. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych błędów, jakich warto uniknąć szukając butów górskich.

Kierowanie się tylko ceną

Cena to dla wielu osób czynnik mocno determinujący zakupy. Nie ma nic złego w oszczędzaniu i planowaniu wydatków oraz ograniczaniu zbędnego trwonienia pieniędzy, ale kierowanie się jedynie cenami w przypadku zakupu butów w góry to błędne postępowanie. Nie każde buty w dobrej cenie będą idealne na górski szlak. Warto tutaj zdecydowanie postawić na jakość oraz dobre parametry, a koszty pozostawić na drugim lub trzecim planie.

Design głównym czynnikiem wyboru

Moda obecnie bardzo mocno determinuje ważne decyzje zakupowe wielu osób. Dobry styl i ciekawy design butów w góry nie może być jednak czynnikiem, który zadecyduje o wyborze konkretnego modelu. Wygląd zewnętrzny obuwia ma znaczenie, ale na rynku można znaleźć obecnie wiele modeli, które są stylowe i jednocześnie bardzo dostosowane w góry. Jakość wykonania, wysokość cholewki, rodzaj podeszwy czy membrana to czynniki, które również warto wziąć pod uwagę. Kierowanie się tylko designem może doprowadzić do wyboru złych butów.

Buty wygodne na co dzień

Nie każde buty są odpowiednie w góry. Warto o tym pamiętać, ponieważ nawet najwygodniejsze adidasy czy sneakersy w górskich warunkach zupełnie się nie sprawdzą, a dodatkowo mogą narażać na kontuzje i otarcia. Obuwie, które jest doskonale wygodne w warunkach domowych czy też miejskich to nie to samo co dobrze dobrane buty górskie przeznaczone typowo do zdobywania szlaków. Jeżeli oglądanie telewizji w hotelu nie będzie jedynym zajęciem, jakim zajmiesz się w czasie urlopu, koniecznie pomyśl o spakowaniu odpowiedniego obuwia dostosowanego do warunków, w jakich planujesz spędzić swoje wakacje. Więcej modeli na podstronie polar sportu