Jak się spakować na wyprawę rowerową?

Wyprawy rowerowe to niesamowite przeżycie. Trzeba się jednak do nich dobrze przygotować. Co zabrać na dłuższą wyprawę rowerową, by być przygotowanym na wszystkie scenariusze?

Sakwy i worki transportowe
Podstawą wygodnego podróżowania jest umiejętność dobrego spakowania się. Sakwy warto zabezpieczyć workami wodoszczelnymi. Warunki pogodowe są nieprzewidywalne – worki wodoszczelne zaoszczędzą nam niemiłych niespodzianek, kiedy zostaniemy z przemoczonymi ciuchami, dokumentami i podstawowym jedzeniem.

Spanie „pod chmurką”
Odpowiednie śpiwory i namiot to podstawa. Tutaj również musimy pamiętać o tym, że wszystko musi być ukryte w workach wodoszczelnych.

Apteczka pierwszej potrzebyworek wodoszczelny sklep
Bandaże, plastry, czy leki przeciwbólowe muszą znaleźć się w apteczce. Nigdy nie wiadomo, co może przydać się w trasie.

Kosmetyczka i środki higieny
W takich warunkach świetnie sprawdzają się chusteczki nawilżone. Warto również zamoczyć niewielki ręcznik i wozić w woreczku. Jeśli nasza wyprawa będzie odbywała się latem, warto pamiętać o kremach z wysokim filtrem.

Zapasowy zestaw ubrań
Wiadomo, że na wyprawę tego typu nie zabierzemy wielu ubrań. Trzeba jednak mieć komplet na inne warunki pogodowe oraz na zmianę, zanim uda nam się wyprać i wysuszyć te, które mamy na sobie.

Komplet narzędzi
W czasie dłuższej drogi musimy liczyć się z koniecznością lekkich napraw naszego jednośladu. Podstawowe narzędzia musimy mieć przy sobie.

Wszystkie te niezbędne rzeczy należy schować w worku wodoszczelnym nazywanym też żeglarskim, co zaoszczędzi nam rozczarowania, gdy złapie nas deszcz.