Jakie spodnie wybrać na trening?

Część pań nie zwraca uwagi na to jakie ubrania wkłada na trening. Wystarczą im zwykła koszulka i spodnie. Taki przypadkowy strój sprawdzi się gdy ćwiczymy niezbyt intensywnie i nie za często. Jeżeli ćwiczymy bardziej „na poważnie” to odpowiednio dobrane ubrania mogą zwiększyć nasz komfort w trakcie treningu.

Jakie spodnie wybrać na trening?

Najbardziej uniwersalne będą legginsy. Dobór odpowiedniej długości to już kwestia całkiem indywidualna. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto przymierzyć kilka par. Idealne spodnie na trening powinny dobrze przylegać do naszego ciała. Najlepiej jeśli legginsy zostaną wykonane z tkaniny termoaktywnej, dzięki temu będą znacznie lepiej odprowadzać nadmiar potu. Doskonale sprawdzą się nawet w trakcie bardzo intensywnych ćwiczeń.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duże spodnie będą spadać w trakcie ćwiczeń. Natomiast za małe legginsy to prawdziwa udręka, będą się zsuwać i wżynać w ciało. Skóra nie będzie odpowiednio oddychać, mogą też pojawić się bolesne otarcia. Sprawdźmy też czy wybrane przez nas spodnie nie ograniczają naszych ruchów.

Czy zwykłe, bawełniane legginsy to dobry wybór?

Raczej nie. Zwłaszcza jeśli trenujemy bardzo intensywnie. Takie spodnie bardzo szybko nasiąkają potem. Po drugie często prześwitują. A tego nie lubi żadna kobieta. Dlatego najlepiej zdecydować się na legginsy zaprojektowane z myślą o intensywnym treningu.Idealnie sprawdzą się na przykład legginsy damskie adidas (https://desportivo.pl/pl/c/Legginsy/91). Spodnie są wygodne, a przy tym wytrzymałe. Z powodzeniem przetrwają kilka lat.