Specjalne narty skiturowe i ich cechy

Okazuje się, że narty skiturowe damskie i męskie są różnorodne pod względem przeznaczenia. To ciekawe rozwiązanie dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku, z jakim mamy do czynienia zimą. Czym cechują się takie narty? Jaki sprzęt skiturowy dobrać? O czym warto pamiętać?

Nowoczesne narty skiturowe

Jeśli chodzi o taki model nart, są one podobne do nart zjazdowych (zarówno co do specyfikacji, jak i wyglądu). Bazują na prostej budowie i minimalizmie – nie posiadają zbędnych dodatków i elementów. Ponadto, użytkownik może cieszyć się stabilnością, wytrzymałością i średnią giętkością nart. Porównując je do zjazdówek, dostrzeżemy z pewnością istotną różnicę. Są one bowiem znacznie lżejsze, gdyż nie posiadają stężeń, użebrowań i elastomerów. Dodatkowo nie mają technologii, jaka jest przydatna podczas zjazdu na przygotowanym terenie, pełnym gładkości i równości. Pamiętajmy o tym, że narty skiturowe nie odznaczają się aż taką sztywnością, gdyż są przeznaczone do jazdy po nierównym śniegu i puchu. Sprzęt tego typu jest wytrzymały, cienki i bardzo lekki. 

Przydatny sprzęt do jazdy na nartach

Co ciekawe, przepisy wskazują, że narty męskie skiturowe nie mogą być krótsze niż 160 cm. Jeśli chodzi o damskie modele, nie powinny one przekraczać 150 cm. Wszystko to sprawia, że w sklepach narciarskich nie kupimy nart skiturowych krótszych niż 150 cm, gdyż taka produkcja jest niedozwolona. Podczas wyprawy skiturowej przydadzą nam się sprzęty, które pozwolą zachować komfort. To jazda trudniejsza niż zjazdy na wcześniej przygotowanych stokach, co warto mieć na uwadze. Najważniejszą kwestią jest odzież górska. Następnie warto zainwestować w wytrzymałe i komfortowe buty narciarskie, jak i kask narciarski ze szkłami w goglach. Istotny jest fakt, że dobrać lekki i komfortowy sprzęt, gdyż wyprawy skiturowe bywają wyczerpujące i rodzą ryzyko kontuzji. Na szczęście profesjonalne rozwiązania dadzą nam bezpieczeństwo i wygodę. 

Narty skiturowe można zakupić w specjalnych sklepach online, które oferują bogaty asortyment.