Jet boil – wszystko co trzeba wiedzieć!

Jetboil to oryginalna kompaktowa, zintegrowana kuchenka gazowa i nadal najlepsza, ponieważ jest lekka i wydajna. Piec Jetboil jest dobry do gotowania na wolnym ogniu. Kiedy mamy dostęp do ryżu gotowanego w worku, jest łatwy do gotowania z jetboil i bardzo lekki. Świetnie komponuje się z tuńczykiem lub łososiem w opakowaniach foliowych. Najlepsze jest to, że jest bardzo kompaktowy i funkcjonalny, a także bardzo wydajny we wrzącej wodzie lub topniejącym śniegu.

Jet boil – wszystko co trzeba wiedzieć!

Szersza konstrukcja garnka i lepsza kontrola temperatury sprawiają, że jest to świetny wybór dla kogoś, kto chce całej wygody poprzednich modeli Jetboil z większym potencjałem gotowania i gotowania, lżejszą wagą i lepszym zużyciem paliwa. W tej metodzie produkty spożywcze są gotowane we wrzącej wodzie. W ten sposób żywność wchodzi w bezpośredni kontakt z wodą. W tym celu produkty spożywcze są zanurzane w wodzie w odpowiednim pojemniku, przykryte pokrywką i stosowane jest ciepło. Po rozpoczęciu energicznego wrzenia ciepło można zmniejszyć, a gotowanie kontynuować, aż jedzenie będzie miękkie. Żywność może być gotowana w dowolnym płynie, który bulgocze na powierzchni, takim jak bulion, mleko, soki lub syropy. Jeśli jednak czasami po ugotowaniu jest dodatkowa woda, którą należy odsączyć, należy ją wykorzystać w innych przetworach, takich jak gotowanie zup itp., Aby składniki odżywcze nie giną. Gotowanie lub blanszowanie żywności w wysokich temperaturach niszczy całą aktywność enzymatyczną i prawie wszystkie mikroorganizmy. Im bardziej kwaśna żywność, taka jak owoce, tym łatwiej mikroorganizmy są niszczone przez ciepło. Gotowane przetwory muszą być zamknięte w warunkach bezpowietrznych (np. hermetyczne słoiki), aby przedłużyć ich okres przydatności do spożycia.

Podsumowanie

Podgrzewanie żywności jest skutecznym sposobem jej zachowania, ponieważ zdecydowana większość szkodliwych patogenów jest zabijana w temperaturach zbliżonych do temperatury wrzenia wody…. W wielu przypadkach żywność jest faktycznie gotowana przed jej zapakowaniem i przechowywaniem. Gotowanie powoduje największą utratę składników odżywczych, podczas gdy inne metody gotowania skuteczniej zachowują zawartość składników odżywczych w żywności. Gotowanie na parze, pieczenie i smażenie na mieszaniu to jedne z najlepszych metod gotowania warzyw, jeśli chodzi o zatrzymywanie składników odżywczych. Gotowanie lub blanszowanie żywności w wysokich temperaturach niszczy całą aktywność enzymatyczną i prawie wszystkie mikroorganizmy. Im bardziej kwaśna żywność, taka jak owoce, tym łatwiej mikroorganizmy są niszczone przez ciepło. Gotowane przetwory muszą być zamknięte w warunkach bezpowietrznych (np. hermetyczne słoiki), aby przedłużyć ich okres przydatności do spożycia.