Najbardziej znane cechy rowerów damskich

Jazda na rowerze ma same zalety. Po pierwsze jest o wiele zdrowsza niż jazda samochodem. Po drugie dobrze wpływa również na umysł. Poruszanie się rowerem jest coraz łatwiejsze, ponieważ w miastach pojawia się wiele ścieżek rowerowych. Na rynku jest wiele dostępnych rodzajów rowerów, które mają różne przeznaczenia i skierowane są dla mężczyzn, kobiet lub dzieci.

Różnica pomiędzy rowerami damskimi, a męskimi

Rowery damskie różnią się od męskich przeważnie miejscem umieszczenia ramy. U kobiet, w większości rowerów, rama jest przeważnie obniżona. Wyjątkiem są rowery szosowe i górskie. Tam główny element konstrukcji jest na tym samym poziomie, co w rowerach męskich. Rowery damskie mają także mniejszy rozmiar i kierownicę, Blokady hamulcowe są również przystosowane do małych dłoni, a siodełko przystosowane jest do kobiecej miednicy i kręgosłupa.

Rower damski – znane rodzaje jednośladów dla pań

Rowery damskie mogą być szosowe, trekkingowe, elektryczne, miejskie, a także górskie.
Rowery damskie szosowe przeznaczone są głównie do jazdy po szosie, po asfalcie (https://www.erowery.pl/m/90055/rowery-bprzeznaczenieb-damskie). Są one bardzo lekkie i pozwalają w krótkim czasie osiągnąć zamierzoną prędkość. Damskie rowery trekkingowe są bardzo uniwersalne, nadają się bowiem do jazdy po mieście, jak i poza. Rowery damskie miejskie są świetną alternatywą do poruszania się po mieście. Jest to na pewno zdrowszy i tańszy wybór niż samochody czy komunikacja miejska. Natomiast górskie rowery sprawdzą się na każdym trudnym podłożu.