Czy warto spróbować sosów 0 kcal?

Sosy niezawierające kalorii są świetną alternatywą dla klasycznych dodatków do żywości w czasie trwania rygorystycznej diety. Pozbawione cukru oraz tłuszczu sosy mogą wzbogacić smak chudego mięsa, a także innego rodzaju pokarmów, pozwalając tym samym na przerwanie monotonii.

Diety ubogie w cukry i tłuszcze

sfd sos 0 kaloriiWielu sportowców, a w szczególności kulturystów, stosuje diety, które ustalane są przede wszystkim na podstawie właściwości odżywczych danych pokarmów. W harmonogramie tych diet nie ma miejsca na puste kalorie, dlatego też konieczna jest całkowita rezygnacja z wielu dodatków, które poprawiają smak pożywienia. Dania stworzone z produktów zawierających przede wszystkim białko, mogą się szybko znudzić, ponieważ za najsmaczniejsze uważane są powszechnie te potrawy, które zawierają znaczne ilości cukru oraz tłuszczu. Tak rygorystyczne diety zdecydowanie przyspieszają proces redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego często na ich zastosowanie decydują się osoby, chcące zrzucić kilka dodatkowych kilogramów.

Zdrowe sosy niskokaloryczne

Podczas gdy dla osób na diecie majonez oraz ketchup są poza zasięgiem, sosy 0 kcal stanowią interesującą alternatywę. Pozbawione kalorii sosy są w stanie nadać potrawom pełny i bogaty smak. Dodanie tego rodzaju sosów do posiłku spowoduje, że nawet jedzone codziennie suche mięso stanie się apetyczną potrawą. Wybierając niskokaloryczne sosy, które w swoich recepturach nie posiadają konserwantów, trzeba liczyć się z tym, że konieczne jest ich przechowywanie w niskich temperaturach. Takie rozwiązanie sprawia jednak, że produkt ten jest zdrowy i może zostać wprowadzony do każdej diety. Ciekawą ofertę sosów dietetycznych dla sportowców znajdziesz w sklepach z suplementami, takimi jak np. Świat Supli.