Czym są koszulki termoaktywne?

Ich pojawienie się na rynku, znacznie usprawniło możliwości komfortowego i bezpiecznego uprawiania sportu zimą. Koszulki termoaktywne chronią organizm przed wyziębieniem i zapewniają olbrzymią swobodę. Często bywają mylone z odzieżą termiczną. Na czym polega różnica?

Koszulki termoaktywne a termiczne

koszulka termoaktywna polarsportMówiąc o koszulkach termoaktywnych, często mylimy je z koszulkami termicznymi. Są to jednak zupełnie inne rodzaje garderoby. Odzież termiczna ma o wiele mniejszą funkcjonalność, jak również jest dużo mniej skuteczna. Koszulki termiczne mają jedynie chronić przed wyziębieniem. Są one produkowane z grubej warstwy materiału. Koszulki termoaktywne (możesz je zakupić tutaj: https://www.polarsport.pl/odzie/bielizna/koszulki-sukienki.html) wytwarza się z dodatkiem specjalnych włókien. Dzięki temu, nie tylko chronią ciało przed wyziębieniem, ale jednocześnie odprowadzają wilgoć, zapewniając komfort skórze i zwiększając utrzymanie temperatury ciała.

Jak działają koszulki termoaktywne?

Koszulki termoaktywne składają się z dwóch warstw, co zwiększa ich skuteczność. Pierwsza warstwa chroni ciało przed wyziębieniem, nie dopuszcza do skóry zimnego powietrza. Druga warstwa, odpowiada za odparowywanie potu. Jest to możliwe dzięki wyprowadzaniu wilgoci na zewnątrz, do drugiej warstwy, z której pot paruje poza obręb koszulki. Dzięki temu, odzież nie jest mokra i nie wywołuje poczucia zimna poprzez kontakt z koszulką. Odzież termoaktywna zapewnia możliwość utrzymania temperatury ciała nawet podczas zimnych dni.