Dlaczego warto uprawiać nordic walking?

Uprawianie jakiegokolwiek sportu jest jak najbardziej godne pochwały, jednak trzeba być obiektywnym – są różne gusta i nie każdemu musi się podobać dany sport i w efekcie stara się szukać odpowiedniej aktywności dla siebie. Ważnym czynnikiem jest komfort, jak też motywacja do treningu, a i nie można bagatelizować kwestii wieku. Są osoby, które mają poważne problemy ze zdrowiem i nie zawsze jest możliwe, by mogły biegać czy skakać. Odpowiedzią na to jest nordic walking, który jest coraz bardziej popularny w Polsce. Dlaczego jest tak bardzo popularny? Zapraszamy do naszego artykułu.

Aktywność fizyczna

Nordic walking nie jest sportem jak każdy inny, bo rzeczywiście jest trochę mniej fizyczny, co nie zmienia faktu, że nie trzeba mieć dużo siły, by przechodzić długie trasy. O ile rzeczywiście, są osoby posiadające kijki i raczej nie robią z nimi wielkiego użytku, to jednak jest to fantastyczna forma wysiłku szczególnie dla starszych osób, które już nie mają siły na bieganie i raczej chcą dostosować wysiłek do swojego wieku oraz stanu zdrowia. Kije nordic walking są bardzo tanim sprzętem, a przede wszystkim aktywują wiele mięśni. Może być to też preludium do większego gubienia kilogramów. Zatem kijki do nordic walking są ciekawą formą uprawiania sportu dla osób w każdym wieku.

kije do Nordic Walking

Okazja do spotkania ze znajomymi

Częstym problemem podczas uprawiania sportu z kimś jest to, że wysiłek doprowadza do braku chęci rozmowy z drugą osobą. Zmęczenie jest tak ogromne, że porozmawianie z drugą osobą jest bardzo trudne, a wręcz nawet niemożliwe. Nordic walking to dyscyplina, którą można uprawiać i swobodnie rozmawiać z drugą osobą, a nawet można spotkać duże skupiska osób z kijkami, które chodzą i cieszą się swoją obecnością.