Jak wybrać dobre rękawiczki rowerowe?

Kiedy temperatura na zewnątrz w sezonie wiosennym i letnim wzrasta, wiele osób rozpoczyna sezon rowerowy, często przesiadając się z samochodu bądź komunikacji miejskiej właśnie na ten środek transportu. Podczas jazdy rowerem, szczególnie w mieście, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie, które pozwoli na zachowanie zarówno bezpieczeństwa, jak również komfortu jazdy. Z tego powodu na rynku można bez kłopotu znaleźć wiele akcesoriów rowerowych, wśród których wymienić można choćby rękawiczki rowerowe.

Dlaczego warto kupić rękawiczki na rower?

Osoby, które na rower wsiadają sporadycznie i raczej traktują taki rodzaj sportu jako okazyjną rozrywkę, lub sposób na pokonanie krótkiej odległości z punktu A do punktu B, zazwyczaj uważają posiadanie akcesoriów typu rękawiczki za zupełnie niepotrzebne. Często tego typu osprzęt kojarzony jest tylko i wyłącznie z zawodowymi kolarzami, co niekoniecznie ma swoje odniesienie w rzeczywistości. Oczywiście, nie sposób zaprzeczyć, że profesjonaliści powinni posiadać w swojej garderobie element chroniący dłonie przed urazami, aczkolwiek rękawiczki rowerowe będą przydatne dla każdego cyklisty, który na rowerze porusza się regularnie, bądź pokonywane przez niego (nawet rekreacyjnie) trasy bywają długie i wymagające.

Jakie są rodzaje rękawiczek rowerowych?

Idąc do sklepu rowerowego, w którym znajduje się szeroki asortyment różnych rodzajów rękawiczek rowerowych (sprawdź tutaj), warto posiadać choćby podstawową wiedzę, aby wybrać egzemplarz, który będzie dobrany do indywidualnych potrzeb danego rowerzysty. Pierwszą cechą, którą należy określić, jest długość rękawiczek, wśród których wyróżnia się rękawice z krótkimi i długimi palcami oraz rękawice pełne. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest materiał użyty do wykonania rękawiczek, ponieważ to od niego zależy, czy rękawiczki będą bardziej lub mniej przewiewne. Trzecim, ale równie ważnym, aspektem, jest stopień ochrony, czyli zapobieganie wszelkim urazom. Istnieje także możliwość zakupu rękawiczek rowerowych z żelową wkładką, która w jakimś stopniu amortyzuje dłonie podczas jazdy. Na koniec należy oczywiście dobrać odpowiedni rozmiar, dzięki czemu komfort noszenia rękawic pozostanie zachowany, niezależnie od warunków.