Jak wybrać odpowiednią dla siebie maskę FFP3?

Czy jesteś gotowy, aby przejąć kontrolę nad poziomem swojego zanieczyszczenia? Czasy, kiedy mogłeś pozwolić, aby zanieczyszczenie powietrza decydowało o Twoim życiu, dawno minęły. Dobra wiadomość jest taka, że z pomocą masek FFP3 możesz teraz kontrolować swoje własne zanieczyszczenie! Ale od czego zacząć? Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych typów masek, że trudno jest wybrać odpowiednią dla siebie. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych prawd dotyczących wyboru maski filtrującej FFP3. Czytaj dalej i przekonaj się, czy maska, która wydaje Ci się odpowiednia dla Ciebie, jest rzeczywiście dla Ciebie odpowiednia!

Co to jest maska FFP3?

maska ffp3

Maska FFP3 to rodzaj maski ochronnej, która poprawia jakość powietrza, filtrując szkodliwe i trujące zanieczyszczenia. Niektóre maski filtrujące FFP3 są wyposażone w dołączony filtr samoczyszczący, który usuwa szkodliwe zanieczyszczenia bezpośrednio z czoła maski.

Do czego służy maska FFP3?

Maska FFP3 ma dwojakie przeznaczenie. Po pierwsze, maska odfiltrowuje szkodliwe zanieczyszczenia, które w przeciwnym razie dostałyby się do płuc. Zapobiega to narażaniu się na szkodliwe poziomy zanieczyszczeń podczas spaceru. Drugim zadaniem maski jest usuwanie nadmiaru dwutlenku węgla z powietrza,który doszedłby do twoich płuc. Z tego powodu prawie wszystkie maski FFP3 są wyposażone w filtr.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie maskę FFP3?

Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych typów masek, że wybór odpowiedniej dla siebie może być trudny. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych prawd, jeśli chodzi o wybór maski. Wybierz przede wszystkim taką, która pasuje do twojej twarzy.