Maść dla sportowców- doraźna pomoc w trakcie leczenia kontuzji

Kontuzja niestety jest wpisana w każdy rodzaj aktywności fizycznej i czasem nie sposób jej uniknąć. Jednak zniwelować jej skutki pomoże przemyślana rehabilitacja i maść dla sportowców.

W jaki sposób maść dla sportowców pomoże zaleczyć kontuzje?

Dzięki maści dla sportowców zostanie przywrócone prawidłowe krążenie w kontuzjowanej kończynie. Poza tym maść walnie przyczyni się do tego, że przykurczone mięśnie nieco się rozprostują i rozluźnią, przez co łatwiej będzie wykonać podstawowe ćwiczenia rehabilitacyjne. Ponadto maści dla sportowców i żele przynoszą najpierw przyjemny chłód, a potem ciepło, które rozgania źródło stanu zapalnego.

Zalety maści dla sportowców.

Po pierwsze łatwo się je aplikuje i nie potrzeba do rozprowadzenia ich po ciele specjalnych zdolności. Po drugie prawie wszystkie maści dla sportowców można dostać w aptece bez recepty. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są tak samo dobre. Wiele zależy od stężenia substancji przeciwbólowych w maści. Rolę odgrywają tu również podprogowe bodźce, gdyż każdy zawodnik ma inną tolerancję bólu. W związku z tym u jednego maść zadziała szybciej, a u innego wolniej.

Po trzecie udowodniono, że maść dla sportowców rzadko uczula i nie ma raczej skarg ze strony zawodników, że niesie ze sobą jakieś nieprzyjemne odczucia czy skutki zdrowotne. Trzeba jedynie pamiętać, by nie nakładać jej na widoczne skaleczenia i rany. Takie działanie mogłoby zaognić źródło problemu, więc lepiej nie ryzykować.