Mocne oświetlenie rowerowe

Dlaczego dobre oświetlenie jest tak ważne w rowerze? Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Osoby, które zmieniają lampki, które zazwyczaj dołączone są przed producentów rowerów do podstawowej wersji zgodnie twierdzą, iż mocniejsze światło sprawdza się w wielu sytuacjach. Warto o tym pomyśleć przygotowując swój sprzęt na nadchodzącą wiosnę i lato.

Lampki rowerowe z ładowaniem USB

Klienci mają do wyboru różnorodne oświetlenie rowerowe LED. Najczęściej jednak decydują się oni na lampki rowerowe USB, które wyposażone są w trzy diody, dzięki czemu mocno świecą i są widoczne nawet z kilkunastu kilometrów (sprawdź tutaj). Takie oświetlenie rowerowe LED powinno być zamontowane zarówno z przodu, jak i z tyłu roweru. Osoby, które mają kiepskie światła nie będą widoczne po zmroku dla kierowców, tym samym może to spowodować niebezpieczne sytuacje na drodze zagrażające życiu nie tylko rowerzyście, ale również innym kierowcom.

Tanie modele lampek dostępne dla każdego

oświetlenie rowerowe USB

Przeglądając liczne aukcje internetowe z oświetleniem rowerowym można być zaskoczonym, jak zróżnicowane są ceny poszczególnych lampek. Dlaczego tak jest? Czy warto kupić droższe, czy tańsze modele? Przede wszystkim nie warto kierować się tylko ceną w tej kwestii. Zdecydowanie lepiej będzie sprawdzić parametry poszczególnych lampek oraz opinie klientów, którzy już zaopatrzyli się w dany model. Klientom zależy na swoim bezpieczeństwie, więc zazwyczaj wybierają oni lampki z co najmniej trzema diodami, które dają bardzo mocne, długie światło. Ważna jest także obudowa w takich lampkach. Im mocniejszy, solidniejszy materiał, tym oświetlenie sprawdzi się na różnorodnych trasach. Trzeba jednak przyznać, że wielu producentów dba o to, by ich lampki były naprawdę mocne i trwałe, więc nie uszkodzą się ona, nawet gdy uderzy w nie kamień.