Najlepszy rower do miasta

trekkingowy rower dobry jest też do miasta

Warunki miejskie są dla rowerów prawdziwych poligonem. Jeżdżąc w miejskich warunkach na rowerze doświadczyć można właściwie wszystkiego, od jazdy po ulicach, ścieżkach rowerowych, aż po chodniki i na leśnych ścieżkach kończąc. Nic wiec dziwnego, że miejski rower musi być prawdziwie uniwersalnym narzędziem. Musi on sprostać wielu zadaniom i mało który model jest w stanie temu podołać.

Król jeden ale czy są też wersję damskie?

Popularna kolarzówka jest prawdziwą wyścigówką wśród rowerów. Jest to całkiem dobry wybór jako rower do użytku miejskiego i pozamiejskiego, lecz jedynie pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim konieczne do jazdy na nim są odpowiedniej jakości ścieżki rowerowe. Te wykonane z kostki brukowej mogą szybko spowodować ból nadgarstków, a nawet uszkodzenie obręczy koła. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ze względu na cienkie opony rower szosowy zupełnie nie nadaje się na nawierzchnie piaszczyste. Minusem jest fakt, że w większości są to rowery męskie, co może być dla pań niewygodne.

I właśnie chociażby z powodu rozgraniczenia na wersje damskie i męskie, warto jest wziąć pod uwagę stary dobry rower górski, który jest wciąż najpopularniejszym rodzajem roweru używanego w mieście. Duża liczba biegów, bardzo dobre amortyzowanie oraz grube i dobrze bieżnikowane opony powodują, że jest to rower ciężki do zatrzymania. Sprawuje się doskonale właściwie w każdych warunkach. Jednak ze względu na pochyloną pozycje i grube opony, potrafi całkiem nieźle zmęczyć wiec polecany jest raczej na krótsze dystanse.

Rowery trekkingowe – jedyny słuszny wybór

Jeśli chcemy połączyć oba te rowery w jedno, czyli posiadać uniwersalność roweru MTB oraz szybkość i daleki zasięg kolarzówki, powinny nas zainteresować rowery trekkingowe – https://www.zico-bike.pl/trekkingowe. Wygodna pozycja, cienkie, lecz nie pozbawione bieżnika koła sprawiają, że jest to rower który wręcz połyka kilometry w każdych warunkach.