Obuwie w góry

Podczas górskich wycieczek bardzo ważne jest, aby posiadać ze sobą odpowiednie przedmioty mogące uratować nas w nagłych sytuacjach oraz być odpowiednio ubranym, żeby takich sytuacji było jak najmniej lub wcale.

Obuwie i odzież

Buty dopasowane do pory roku mogą być wysokie, do kostek lub mogą to być sandały trekkingowe. Wszystkie je łączą wspólne cechy, jakimi jest gruba podeszwa kilku warstwowa amortyzująca stopy na nierównym podłożu, odpowiednie usztywnienie stopu oraz idealne do niej dopasowanie. Oprócz tego takie obuwie wykonane jest z naturalnej skóry, dzięki czemu stopa oddycha, a nam jest wyjątkowo wygodnie i komfortowo.

Warto, czy nawet trzeba posiadać okrycie głowy chroniące przed promieniami słonecznymi, oprócz tego cienka, ale ciepła bluza i nieprzemakalny płaszcz ukryte w niewielkim, ale pojemnym plecaku.

 

Inne akcesoria

W plecaku powinny znaleźć się przekąski dodające energie, takie jak czekoladowe batony, owoce i kanapki oraz butelka z wodą lub napoje izotonicznym, który szybko uzupełnia naszą energię podczas długiej wędrówki. Oprócz tego, jeśli wędruje się samotnie warto posiadać papierową mapę na wypadek rozładowania się telefonu, kompas i flarę w razie, gdyby doszło do wypadku i nie moglibyśmy ruszyć się samodzielnie z miejsca. Aparat fotograficzny może się przydać, jeśli lubimy uwieczniać wszystko na zdjęciach, a lornetka jeśli lubimy obserwować zwierzęta nie zbliżając się do nich.