Odpowiednia kurtka na narty – dlaczego warto ją mieć?

Podczas przeglądania różnego rodzaju poradników na temat tego, jak przygotować się do jeżdżenia na nartach, za każdym razem na czele listy potrzebnych przedmiotów znajduje się kurtka na narty. Z jakiego powodu jest ona tak ważna i jakie konkretnie pełni funkcje?

Funkcja ochronna

Nie da się ukryć, że kurtki narciarskie, bez względu na to, z jakiego rodzaju materiału są wykonane, pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Jak bowiem wiadomo, na stoku podczas jeżdżenia na nartach panuje naprawdę niska temperatura, która mogłaby być źródłem poważnego dyskomfortu.
To jednak nie koniec, ponieważ taka kurtka musi również zabezpieczać przed ryzykiem przeziębienia spowodowanego intensywnym poceniem się. Z tego też powodu montowane są specjalne membrany, które z jednej strony zabezpieczają przed dostawaniem się zimna, lecz z drugiej umożliwiają wilgoci pochodzącej z ciała wydostawania się poza kurtkę.

Funkcja logistyczna

Oczywiście kurtka narciarska to nie tylko funkcje ochronne zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, a także zabezpieczające przed zimnem. Oprócz tego taka kurtka musi pełnić także funkcje logistyczne. O czym konkretnie mowa?
Jazda na nartach to sport bardzo dynamiczny, podczas którego wiele rzeczy może się zdarzyć. Między innym z kieszeni może wypaść telefon, którego później praktycznie nie da się znaleźć. Z tego też powodu kurtka tego typu musi mieć w sobie odpowiednio zaprojektowane kieszenie, które będą w stanie bezpiecznie przechowywać podstawowe rzeczy osobiste, takie jak portfel czy też telefon.