Co dają węglowodany carbo?

 

Carbo

Carbo stanowi połączenie różnych węglowodanów. Sprawdza się podczas intensywnego wysiłku fizycznego, zapewniając energię i dostarczanie do organizmu glukozy.
Suplementacja węglowodanami daje możliwość uzyskania lepszych efektów podczas ćwiczeń i wydłużenia czasu trwania treningu. Organizm uzyskuje dawkę energii, tym samym skracając czas regeneracji organizmu po intensywnych ćwiczeniach. Zazwyczaj carbo przyjmuje się przed wysiłkiem lub w jego trakcie, co wpływa na mniejszy poziom zmęczenia.

Duży wybór produktów

carbo weglowodanyNa rynku znajdziemy mnóstwo produktów tego typu, można wybrać formę sypką lub żelową. Każdy z tych produktów posiada minerały, witaminy i aminokwasy wpływające na wsparcie organizmu podczas treningu siłowego.
Jeśli wykonujemy długotrwałe treningi, warto skorzystać z odżywek tego typu, aby nie opaść szybko z sił. Stosują je zazwyczaj sportowcy (np. kolarze, biegacze długodystansowi, piłkarze, siatkarze, osoby uprawiające sporty walki itp.). Szeroki wybór wpływa na to, że każda aktywna osoba znajdzie coś odpowiedniego dla własnego organizmu.

Węglowodany carbo mają za zadanie wpłynąć na poziom wydajności treningu. W składzie takich produktów znajdziemy zazwyczaj substancje regenerujące mięśnie i ograniczające procesy kataboliczne w organizmie. Witaminy dają sportowcom dodatkową energię i chęć do działania. Warto zauważyć, że są to także kalorie, dlatego czasem dochodzi do zwiększenia masy mięśniowej.