W jaki sposób przygotować ekwipunek do trekkingu

Trekking to doskonała forma spędzania swojego wolnego czasu. Właśnie trwa najlepszy sezon na trekking po górach, a przed nami cudowne lato oraz jesień. Wrzesień oraz październik to również świetny czas na wędrowanie po górach z kijami trekkingowymi. Jak należy przygotować swój ekwipunek do takiej wyprawy na pieszą wędrówkę? Poniżej krótka podpowiedź.

Kije trekkingowe w dłoń czyli wyprawa w polskie góry

Trekking na przykład w Bieszczadach lub Tatrach to doskonały pomysł na wypad na weekend, albo na dłuższy urlop. Wędrowanie i podziwianie przepiękny górskich krajobrazów to po prostu doskonały sposób na zregenerowanie się i naładowanie akumulatorów. Dla osób, które tego typu aktywność fizyczną wybierają po raz pierwszy, z pewnością doskonałe będą Bieszczady. Osoby mające więcej w prawy mogą z powodzeniem wybrać się w Tatry.

Ekwipunek potrzebny na trekking

Podstawą ekwipunku potrzebnego do trekkingu są wygodne buty oraz kije trekkingowe na PolarSport.pl, dzięki którym po prostu łatwiej jest się poruszać, oraz które stanowią doskonałą podporę dla ciała kiedy powoli zaczynamy odczuwać już zmęczenie. Kije trekkingowe pozwalają też łatwiej utrzymać odpowiednie tempo. Dalsza część ekwipunku to wygodne spodnie dresowe lub getry, oraz przewiewna odzież na górę, w tym jakaś chroniąca od wiatru kurtka z kapturem. Przyda się też oczywiście wygodny plecak, najlepiej wybrać taki model, do którego można przymocować swojej kije trekkingowe wtedy, gdy nie będą już dalej potrzebne.