Jaki drążek do podciągania do sufitu wybrać

Podciąganie to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń w każdej siłowni, dlatego też warto postawić na porządny drążek do podciągania do sufitu, dzięki któremu będzie można ćwiczyć również w zaciszu domowym.

Dlaczego drążek do sufitu jest tak popularnydrazek do podciagania do sufitu

Dzięki podciąganiu na drążku można wykorzystać ciężar własnego ciała i perfekcyjnie wyrzeźbić mięśnie grzbietu. Dzięki systematycznym ćwiczeniom można także idealnie wytrenować ramiona i brzuch. Oryginalny drążek do sufitu jest bardzo popularnym urządzeniem ponieważ wbrew pozorom można wykorzystać go do bardzo wielu ćwiczeń. Osoby, które dopiero rozpoczynają treningi powinny postawić nie tylko na klasyczny drążek do podciągania do sufitu, ale również na drążek rozporowy, który w kilka minut można zamontować w futrynie. Osoby, które chcą rozbudować swój trening o podciąganie dynamiczne, powinny wybrać zdecydowanie bardziej stabilne drążki

Jaki drążek do podciągania do sufitu wybrać

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele klasycznych drążków, jak i również urządzenia, które mają dodatkowe uchwyty. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się uchwyty, które umożliwiają podciąganie się chwytem młotkowym. Drążki mocowane do sufitu są najbardziej wszechstronne, dzięki czemu zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających sportowców. Wybierając nowy drążek warto zwrócić uwagę na jego szerokość. Warto także sprawdzić dokładnie mocowania ze względu na własne bezpieczeństwo.