Niezbędniki miłośnika sztuk walki

Są sporty, których zwyczajnie nie da się uprawiać bez odpowiednich akcesoriów treningowych. Żeglowanie nie może mieć miejsca bez udziału łódki. Jazda na snowboardzie wymaga, oczywiście, odpowiedniej deski. A w co powinni się zaopatrzyć pasjonaci sztuk walki?

Wszystko zależy od tego, jaka specjalizacja nas interesuje. Jeżeli pragniemy rozpocząć przygodę z aikido bądź judo, kluczową rolę odegra odpowiednie ubranie. Tradycyjny japoński strój treningowy, zwany „kimono” bądź „keikogi”. Oczywiście można też pójść na trening w dresie, ale wówczas trzeba koniecznie założyć bluzę – w judo oraz aikido wykonuje się wiele technik z łapaniem za ubranie, więc koszulka może zwyczajnie nie dotrwać do końca zajęć.

W przypadku karate wybór odpowiednich części garderoby jest o wiele prostszy, gdyż wspomniana sztuka walki opiera się głównie na zadawaniu ciosów. Chociaż kimono byłoby mile widziane, ćwiczenie zwykłym dresie też będzie w porządku. Do teakwondo, z kolei, dobrze jest sprawić sobie ochraniacze stóp.

Natomiast miłośnicy mieszanych sztuk walki, koniecznie powinni zaopatrzyć się w dobre rękawice do MMA. Bez nich możemy łatwo połamać sobie nadgarstki. Zwłaszcza na pierwszych treningach wiele osób nie ma pojęcia, jak w poprawny sposób ułożyć rękę do ciosu, i wobec tego doznaje kontuzji. Rękawice do MMA wyglądają niemal identycznie, jak zwykłe rękawice bokserskie, z tą różnicą, że mają specjalne dziurki na palce. Można je nosić także podczas treningów teakwondo.