Wygodne i praktyczne buty narciarskie – jak je wybrać i przechowywać?

Kompletowanie sprzętu narciarskiego powinno się rozpocząć od butów. Ich wybór nie może być bowiem przypadkowy. Często poświecić należy sporo czasu na dobór idealnie pasujących butów. Na co szczególnie zwrócić przy tym uwagę?

Flex butów narciarskich


Flex to nic innego jak sztywność butów narciarskich. Im wyższy Flex, tym buty są sztywniejsze. Flex butów narciarskich dobierany powinien być pod kątem posiadanych umiejętności narciarskich. Początkujący narciarze postawić powinni na buty o Flexie nie wyższym niż 80. Wraz z wyższym poziomem umiejętności narciarskich wybierać można buty z wyższym Flexem. Buty narciarskie Head na KrakowSport.pl dostępne są z każdym Flexem. Warto zatem zwrócić uwagę na ofertę tej marki.

Rozmiar butów narciarskich

buty head narciarskie


Przy wyborze butów narciarskich bardzo ważny jest oczywiście ich rozmiar. Przed zakupem butów należy bardzo dokładnie zmierzyć stopę. Można do tego użyć zwykłej miarki, jednak pamiętać trzeba, aby pomiar wykonany był bardzo dokładnie. Jeśli chodzi o mierzenie butów narciarskich to ważne jest, aby zawsze podczas mierzenia były one zapięte. Buty mierzyć należy również na wyprostowanych nogach. Buty Head dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki temu nikt nie powinien mieć problemu z zakupem tych odpowiednich.

Przechowywanie butów narciarskich


Head buty muszą być właściwie przechowywane. Dlatego po ich zakupie pamiętać trzeba także o tym, aby właściwie o nie dbać. Przede wszystkim po każdym użytkowaniu buty muszą zostać dokładnie wysuszone. Do tego celu wykorzystać można specjalne suszarki przeznaczone do suszenia butów narciarskich. Buty koniecznie muszą być przechowywane w suchym miejscu. Dzięki temu skorupa butów się nie odkształci. Dobrym pomysłem jest przechowywanie butów w przeznaczonym do tego celu pokrowców.