Czym dokładnie jest magnezja?

Należy mieć świadomość, że magnezja jest pewnego rodzaju atrybutem bardzo doświadczonych wspinaczy. Wspomniany produkt nie tylko pomaga w wspinaczce, ale również ma bardzo istotne znaczenie psychologiczne. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że magnezja przez część wspinaczy nazywana jest białą odwagą.

Magnezja sypka

Warto wiedzieć, że zdecydowanie największą popularnością cieszy się wersja sypka. Produkt można bez żadnego problemu kupić w sklepie, a następnie rozkruszyć. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana forma jest niezwykle wygodna w użyciu. Do najczęściej wymienianych atutów produktu należy zaliczyć także cenę. Warto bowiem wiedzieć, że jedna kostka kosztuje zaledwie 10 złotych. Z kolei wśród wad trzeba wymienić stosunkowo duże pylenie. Warto bowiem wiedzieć, że po sięgnięciu do worka praktycznie zawsze część produktu uniesie się w powietrzu. Nie można oczywiście zapomnieć, że przypięty woreczek podczas wspinaczki także będzie pylić. Nikogo nie powinien tym samym dziwić fakt, że na części obiektów omawiana magnezja sypka jest zakazana.

Magnezja w płynie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie cieszy się tak dużą popularnością, jak wspomniana wcześniej forma. Warto wiedzieć, że jest to ten sam produkt, tylko wymieszany z kalafonią i alkoholem. Należy mieć świadomość, że produkt jest zupełnie nietoksyczny i bezpieczny dla człowieka. Warto wiedzieć, że używanie magnezji w płynie podczas wspinaczki nie jest możliwe. Produkt doskonale zda jednak egzamin w trakcie treningu na sztucznych ścianach. Użytkownik musi bowiem mieć możliwość nasmarowania swoich rąk na ziemi. Wersja płynna jest znacznie droższa od sypkiej. Trzeba bowiem za nią zapłacić aż 40 złotych. Rekomendowane jest zaopatrywanie się w produkt znajdujący się w asortymencie sprawdzonej firmy, takiej jak https://www.polarsport.pl/wspinaczka/woreczki-magnezja.html